O parku uvažujeme jako o součásti promenády podél Metuje, jako o jejím zakončení, cíli nebo počátku.
Při pobytu v parku umožňujeme návštěvníkovi vnímat panorama okolních svahů, řeku Metuji i přítomnost významných budov v Krčíně.
Plochu parku vymezujeme obvodovými dlážděnými cestami, které dávají vnitřnímu členění jasný rámec. K parku jsou přičleněny plochy dětského hřiště a parkoviště u Sokola. V dlážděném lemu parku zachováváme Husův pomník. Tyršův pomník nově umisťujeme jako pamětní desku na budovu Sokola. Zároveň v komponování parku refletujeme diagonální směr cyklostezky i pohybu obyvatel směrem k budově Sokola. Odstraňujeme z plochy parku neperspektivní dřeviny. Řešený prostor výrazně prosvětlujeme, stává se vzdušnějším. Kvůli stabilitě dřevinného patra v budoucích letech jsou na klíčových místech navrženy dosadby dřevin nových.
V parku vytváříme několik charakterově odlišných ploch tak, aby si každý uživatel mohl vybrat, kde chce trávit svůj volný čas. Pobytový plácek se solitérními stromy, kašnou a lavičkami, slunná část s Masarykovou lípou, trávníkem a dosazenými solitérami po okrajích, stinná část téměr lesního charakteru s podrostovými společenstvy.