JAK NIC NECHTÍT, ANEBO JAK CHTÍT PŘÍLIŠ MNOHO? TO ZAKÁZANÉ SLOVO REGULACE. Diskuse s Adamem Gebrianem a jeho hosty, Desfourský palác, v rámci 4+4 DNY V POHYBU – 20. Mezinárodní festival současného umění, Praha.

4+4 dny v pohybu vás zvou na moderovanou diskusi v sobotu 10. října v 18.00, jejímž předmětem bude development a jeho regulace. Odlišná role soukromých a veřejných investorů. Tvorba podmínek, mantinelů, ve kterých se má rozvoj města odehrávat. Hosté se pokusí hledat odpovědi např. na otázky: Jakým způsobem má veřejný sektor určovat podmínky, které platí i pro ten soukromý? Jaká je, nebo by měla být role představitelů města ve vztahu k vystavěnému prostředí? Pouze regulativní, usměrňující, nebo i proaktivní, tedy vytvářející standard pro ostatní? Jak vidí svoji vlastní roli v těchto procesech?

Diskutovat bude trojice architektů a politik: prof. Miroslav Šik působící dlouhodobě na ETH V Curychu, Michal Kuzemenský ze studia re:architekti, vedoucí ateliéru na FA ČVUT, Jaroslav Zima partner architektonické kanceláře D3A, Matěj Stropnický pražský zastupitel za Trojkoalici, člen předsednictva Strany zelených, náměstek primátorky pro územní rozvoj.“